ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4228014
*
nr 422 8014
Spegel
oval, förgylld, höjd: 89
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 11:44:32
1
300 kr
13/8 16:28:41
2
350 kr
13/8 19:21:48
3
650 kr
14/8 07:01:02
4
450 kr
14/8 07:04:35
4
550 kr
14/8 13:20:03
5
1.000 kr
14/8 15:05:51
3
750 kr
14/8 15:06:44
3
850 kr
14/8 15:07:25
3
1.000 kr
14/8 15:08:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 422 8014
Spegel
oval, förgylld, höjd: 89
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 11:44:32 | 1 | 300 kr |
13/8 16:28:41 | 2 | 350 kr |
13/8 19:21:48 | 3 | 650 kr |
14/8 07:01:02 | 4 | 450 kr |
14/8 07:04:35 | 4 | 550 kr |
14/8 13:20:03 | 5 | 1.000 kr |
14/8 15:05:51 | 3 | 750 kr |
14/8 15:06:44 | 3 | 850 kr |
14/8 15:07:25 | 3 | 1.000 kr |
14/8 15:08:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27